Artykuły - porady prawne

Porady prawne

ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW KONSUMENTA

wspiera kampanię zainicjowaną przez Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., prowadzący serwis infoKonsument.pl pod hasłem „Jak oni kupują?” Celem akcji jest uświadomienie konsumentom, z jakich praw mogą korzystać w codziennym życiu. Dowiedzą się tego m.in. w firmach doradczych, które przyłączyły się do akcji, w tym w takiej firmie jak nasza.

Jesteśmy jedną z 60 firm na terenie całej Polski, które od15 marca do 15 kwietnia br.będą świadczyć m.in. usługi konsultacyjne z zakresu ubezpieczeń i roszczeń odszkodowawczych, windykacji, praw konsumenta w sprzedaży, prawo cywilne – zagadnienia ogólne, nieruchomości.

Co zrobić, kiedy zakupiony towar nie jest zgodny z umową? Jakie prawa mają konsumenci? Na jakie klauzule należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umów? Co zrobić w przypadku zakupu wadliwego towaru? Jakie informacje na temat firm można znaleźć w biurze informacji gospodarczej? Jak przyjąć spadek, by nie odziedziczyć długu?

Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas kampanii „Jak oni kupują”. Więcej informacji znajduje się na www.infokonsument.pl/jak-oni-kupuja.

Jak skorzystać z bezpłatnych usług?

Aby skorzystać z bezpłatnych usług, należy zalogować się do serwisu infoKonsument.pl i wybrać usługę, z której chcemy skorzystać. Można też odwiedzić dedykowaną stronę www.infokonsument.pl/jak-oni-kupuja i kliknąć w jedną z zakładek: baza wiedzy, specjalne rabaty, darmowe sprawdzanie, darmowe dopisywanie, dokonać darmowej rejestracji w serwisie infoKonsument.pl i skorzystać z wybranej usługi.

Edyta Roman
Radca Prawny

ul. Kwiatowa 14/5
Poznań 61-881

(+48) 690 995 242
(+48) 61 851 97 20